Xbox Series X’in Lansman Tarihi Ve Fiyat Detayları Yakında Açıklanabilir

Microsoft, çevrimiçi mağaza sayfasındaki işaretler, Xbox Series X’in lansman tarihini ve fiyat ayrıntılarını sızdırmış olabilir.

Xbox Series X’in Lansman Tarihi Ve Fiyat Detayları Yakında Açıklanabilir
Resmi bilgilere dayanmaktadır.

Konsolun resmi ön sipariş sayfasında yayınladığı bilgiler Xbox Series X için lansman tarihini ve fiyat ayrıntılarını sızdırmış olabilir. Xbox Series X için lansman tarihi ve fiyat detayları yakında açıklanacak gibi görünüyor. Yeni nesil konsolun Smart Delivery sistemiyle birlikte, oyuncular cihaz için kesin bir çıkış tarihinin ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar. Söylentiler ayrıca Xbox Series X'in oyuncuların beklediğinden daha uygun olabileceğini de gösteriyor.

 

Microsoft'un son ürünü Xbox Serisi X’in sunumu oyuncularda hayal kırıklığına neden oldu. Konsolun tüketici yanlısı Smart Delivery bileşeni için şu ana kadar mevcut olduğu teyit edilen tüm oyunlarda bile, sistemin üretimi, kullanılabilirliği ve genel özellikleri ile ilgili bilgi eksikliği, oyuncuların merakını gideremedi.

 

Bununla birlikte, Microsoft Store'daki yeni bir sayfa, Xbox Series X'in lansman tarihi ve fiyat detaylarının çok da uzak olmadığını gösteriyor. Sayfa, diğer tüm Microsoft mağaza sayfalarına benzer şekilde, ekranın sağ üst tarafında, tüketicilerin sistemi gelecekte sanal sepetlerine yerleştirebilecekleri noktayı gösteren gri renkli bir market arabası işareti var. “Çok Yakında" ve biraz yukarısında “Xbox Series X şu anda mevcut değil” yazan bir sayfa karşımıza çıkıyor.

 

Ayrıca, konsolun donanımının ayrıntılı açıklamaları ve resimleri ön sipariş sayfasında da mevcut. Sağlanan bilgiler Microsoft ve Xbox Game Studios'un daha önce açıkladığı birkaç küçük bilgiden ibaret olsa da, sayfanın varlığı yeni bilgilerin yakında geleceğini gösteriyor. Ne olursa olsun, Microsoft'un, konsolun çıkış tarihi ve fiyatı ile ilgili yeni ayrıntılar sağlamayı planlayıp planlamadığı belirsizliğini koruyor.

 

Xbox Series X, Xbox Game Studios'un cihazın mimarisini ve resmi unvanını ilk kez ortaya koyduğu Game Awards 2019'da "Project Scarlett" kod adıyla açıklanmıştı. İlk bilgilerden sonra, first-party geliştiricisi Ninja Theory, Hellblade 2: Senua's Saga için Xbox ve PC'ye özel bir oyun fragmanı yayınladı. Sistemin resmi adı ve birkaç bilgi sunulduğundan, elimizde sınırlı bilgi var. Smart Delivery sistemi tartışmasız en yeni yazılım özelliğidir ve oyuncuların oyunlarını aldıktan sonra diğer konsolda da oynayabilmelerine olanak sağlar. Sadece Xbox One veya Xbox Series X için geçerli olan bu özelliğin başka bir iyi yanı da istedikleri zaman kullanabilmeleri. Böylece oyuncular oyunu birden fazla kez satın almak zorunda kalmıyor.

 

Gelişmiş grafikler, yeni nesil konsollar ve güncellenmiş PC donanımı söz konusu olduğunda iyi gözükse de, gelecek neslin odak noktası yükleme sürelerinin azaltılması gibi görünüyor. Bunu kolaylaştırmak için, Microsoft ve Sony kendi katı hal sürücülerini (SSD'leri) lanse ettiler ve yeni donanımın, artık her şirket için yavaş yavaş sıradanlaşmaya başlıyor, bir şeyler başarıp başaramayacağını yalnızca zaman gösterecek. Daha hızlı yükleme süreleri, oyuncuların oyun oynamalarını daha hızlı bitirmelerine, oyuna daha az zaman ayırmalarına ve onlara başka bir şey oynama ya da tamamen başka faaliyetlerde bulunma olanak tanıyacak.

 

Xbox Series X için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Şu ana kadar sadece 2020’nin yıl sonunda geleceği ve güçlü bir SSD olacağı bilgisi var. Bekleyelim ve neler olacağın görelim.