Xbox Scarlett vs PS5 hangi yeni nesil oyun konsolu daha güçlü olacak!

Xbox Scarlett adı ile anılan konsol projesi aslında iki konsoldan oluşuyor Lockhart ve Anaconda. Lockhart daha düşük bir sisteme sahip fiyat olarak daha ucuz bir konsol olacak. Anaconda adlı güçlü konsol ise 12 Teraflops işlem gücüne sahip olacak. Lockhart adlı güçsüz versiyon ise 4 Teraflops işlem gücüne sahip olacak.

Xbox Scarlett  vs PS5 hangi yeni nesil oyun konsolu daha güçlü olacak!

Xbox Scarlett  vs PS5 hangi yeni nesil oyun konsolu daha güçlü olacak!

Microsoft Yeni nesil oyun konsolu Xbox Scarlett' i 2020 yılı Kasım ayında oyun konsolu kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Peki Microsoft'un merakla beklenen yeni oyun konsolu Xbox Scarlett’ in teknik özellikleri nelerdir. Daha önce küçük çaplı bir takım sızıntılar olmuştu, ancak geçtiğimiz gün Windows Central'de Xbox Scarlett'in teknik özellikleri detaylandırıldı.

Xbox Scarlett'in teknik özellikleri ile ilgili yeni bilgiler paylaşıldı

Microsoft'a yakınlığı ile bilinen Windows Central'ın haberine göre işte Xbox Scarlett'in teknik detayları.

  • Xbox Scarlett adı ile anılan konsol projesi aslında iki konsoldan oluşuyor  Lockhart ve Anaconda. Lockhart daha düşük bir sisteme sahip fiyat olarak daha ucuz bir konsol olacak. Anaconda adlı güçlü konsol ise 12 Teraflops işlem gücüne sahip olacak. Lockhart adlı güçsüz versiyon ise 4 Teraflops işlem gücüne sahip olacak.  

*Xbox One X 6 Teraflops, Xbox One S ise 1.4 TF' du

  • Her iki konsol da 8 çekirdekli 3.5GHz  işlemciye sahip olacak. Yeni nesil Xbox konsolları Xbox One X'  ten 4-5 kat daha hızlı olacak.

  • Anaconda ve Lockhart' ta 16 GB'lık grafik belleğine sahip ekran kartları yer alacak. Bunun 13 GB'ı oyunlar için 3 GB'ı ise işletim sisteminde kullanılacak. Xbox One X'te 12 GB grafik belleği bulunuyordu. 9 GB'ı oyunlar için kullanılmıştı.

  • Yeni konsollarda NVMe SSD bellekler yer alacak. Bunun yükleme hızlarında oldukça büyük etki yaratacağı söyleniyor.

Kaynak: Windows Central