Xbox One'da Valorant Var Mı?

PC kapalı beta yeni bir sürüm geleceği için mi bitti? Ayrıntılar haberimizde.

Xbox One'da Valorant Var Mı?

Valorant Riot Games'in 5v5 karakter tabanlı taktik nişancı oyunu. Bu Riot Games'in geliştirdiği ve seçim için benzersiz karakterlerin oyuncuya sunulduğu ilk oyunudur. Oyun PC için özel olarak dizayn edildi, ancak, geliştiriciler de diğer platformlarda bu oyunun geliştirilmesi için istekte bulundular. Valorant, bir süredir aktif olan PC kullanıcıları için kapalı beta sürümündeydi. Oyunculara Twitch'te verilen anahtar kodlarıyla kapalı betaya alıyorlardı. Fakat bugün itibariyle Valorant açık betaya geçti ve şu anda indirelebilir durumda. Hayranlar, oyunun sonunda piyasaya sürüldüğünde Xbox One ve diğer oyun konsollarına gelip gelmeyeceğini merak ediyorlar.

 

Xbox One'da Valorant  var mı?

Valorant Xbox beta şu anda mevcut değil ve oyun şu anda sadece PC kullanıcıları için kullanılabilir. Riot'tan PC platformuna özel başka popüler oyunları da var. Ancak şirketin bazı kaynaklarından Riot Games'in oyun konsolları ve mobil cihazlar gibi diğer popüler platformlara doğru yönelmeye başladığı bildirildi. İlginç bir şekilde, Riot'un popüler çevrimiçi savaş arenası oyunu League of Legends, yakında Xbox ve mobil platforma geliyor ve isminde küçük bir değişikliğe giderek League of Legends: Wild Rift olarak Xbox ve mobil platforma gelecek. Buna ek olarak, "auto-battler" oyunu Teamfight Tactics zaten bir PC sürümü ile birlikte mobil platformlara doğru yol aldı.

Geliştiriciler şu anda sadece Valorant'ın PC sürümüne odaklanırken, gelecekte bir Xbox One sürümü olasılığını olmayacağını söylemediler. Sony ile bir münhasırlık anlaşması olmadığı sürece oyunun gelecekte bir ara Xbox One'a da çıkacağı muhtemel. Ve eğer oyun, sonunda Xbox One'a yol açarsa, Xbox One ile tamamen geriye dönük olarak uyumlu olduğu için yeni nesil Xbox Series X'de de çalışacaktır. Ve bu birçok oyuncu için çok iyi bir haber.

Valorant ücretsiz mi?

Valorant kullanıcıların ücretsiz oyun içeriğinin önemli bir bölümünden zevk alması mümkün olacak, yani Valorant'ı oynamak tamamen ücretsizdir. Bununla birlikte, bir dizi kozmetik ve diğer ürün sunan çeşitli oyun içi satın alımlarla birlikte gelir.