Şimdiye Kadar Açıklanmış PS5 Oyunları

PS5'teki en iyi oyun ne olacak?

Şimdiye Kadar Açıklanmış PS5 Oyunları

PS5'in piyasaya sürülmesine sadece birkaç ay kaldı ve konsolun oyun dizisi yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor. Sony henüz uygun bir oyunları açıklama etkinliğine sahip olmasa da, sistemin hızlı SSD, ışın izleme yetenekleri ve 3D ses yongasından yararlanması gereken bir avuç önemli üçüncü taraf oyunları gördük.

Teyit edilen PS5 oyunlarının mevcut listesi, Assassin's Creed Odyssey gibi ağır vurucuları, Godfall gibi yeni bayilikler ve Madden ve NBA Live gibi yıllık bayiliklerde yeni taksitler vaat ediyor. 

PS5 vs Xbox Series X: hangi konsol kazanacak?


Çoğu PS4 oyununun PS5 ile uyumlu olacağını da unutmamak lazım, bu nedenle God of War, Spider-Man ve PlayStation 5'te yaklaşan The Last of Us 2 gibi en iyi PS4 oyunlarını oynayabileceksiniz. İşte şu ana kadar bildiğimiz tüm PS5 oyunlarının yanı sıra Sony'nin yeni nesil konsoluna gelmesini beklediğimiz birkaç oyun.

 

Assassin's Creed Valhalla

Bir sonraki Assassin's Creed oyunu, popüler açık dünya aksiyon serisini Viking çağına getiriyor ve 9. yüzyıl Norveç'ini ve İngiltere'sini özelleştirilebilir kahramanı Eivor olarak keşfetmenize olanak tanıyor. Valhalla, Assassin's Creed Odyssey'in büyük ölçekli ordu savaşlarını kendi başına ele geçirirken, sevgili Assassin's Creed Origins'in tatmin edici yakın dövüşünü temel alarak biraz daha geliştiriyor. Eğer (herhangi Viking'de olması gerektiği gibi) çift ellerinde de silah tutmak mümkün olacak, ve franchise deniz savaşı bir dönüş yapacak gibi görünüyor. Gerçekten muhteşem bir İskandinav ortamında olması ve Assassin's Creed Valhalla'nın ilk büyük yeni nesil AAA oyunu olması satışları arttırabilir.

 

Madden NFL 21

Madden oyunları periyodik şekilde yayınlanıyor, bu yüzden Madden NFL 21'in PS5'e geldiğini görmek sürpriz değil. Madden'in bir sonraki oyunu hakkında henüz pek bir şey bilmiyoruz, ancak Mayıs'ın Xbox Series X etkinliği sırasında elde ettiğimiz küçük oyun görüntüsü çok umut verici görünüyordu. Oyunun reklamları, DualSense denetleyicisinin dokunsal geri bildirimi ve daha sürükleyici bir futbol deneyimi için PS5'in 3D sesi gibi özelliklerden yararlanabileceğini ima eden "feel next level" gibi ifadeler kullanıyor.

 

Godfall

PS5'in teyit ettiği ilk oyunlardan biri, Godfall bir fantezi “yağmacı-slasher" olarak fatura ediliyor. Öyleyse, Destiny düşünün, ama gerçekten epik üçüncü şahıs kılıç savaşı, büyüleyici yüksek fantezi görseller ve üç oyunculu co-op eylemi ile herkesin aklını başından alıyor. Henüz Godfall hakkında çok bilgimiz yok, ancak yalnızca lansman fragmanına dayanarak, görsel sadakat açısından PS'teki en iyi oyunlardan biri olacak gibi gözüküyor.

 

Outriders

People Can Fly Bulletstorm yaratıcıları tarafından geliştirilen, Outriders rol yapma oyunu mekaniği ile Gears'ın mekaniklerini harmanlayarak üretilen çılgın bir üçüncü şahıs nişancı oyunu. Enoch ile gizemli gezegende düşman güçleri aşağı çekmek gibi serin şekillerde her türlü yetenekleri birleştiriliyor. Büyük morarma Devastator, yıkıcı Pyromancer ve sinsi Trickster gibi bu Co-op macera üç sınıflarından biri olarak oynamanıza izin verir. Destiny damarında ya da insanların uçabileceği hızlı tempolu, akıcı atışlarla bölünen derin bir yağmacı-atıcı arıyorsanız, Outriders'ı PS5 kütüphanenize eklemenizi öneririm.

 

The Lord of the Rings: Gollum

Geçen yıl The Hollywood Reporter tarafından bildirildiği gibi, herkesin en sevdiği ring-chasing Hobbit'in oynadığı yeni bir Lord of the Rings oyunu 2021 yılında erişime açılacak. Daedalic'e göre, Gollum, Yüzüklerin Efendisi kitaplarının veya filmlerinin olaylarından önce karakterin maceralarına odaklanan bir aksiyon-macera oyunu olacak. Hikayeye sadık kalarak, karakterin Gollum ve Smeagol kişiliklerine dayanarak gelişecek ve kararları vermeyi bekleyebileceksiniz; seçimleriniz muhtemelen oyunun gidişatını etkileyecek.

 

Watch Dogs Legion 

Başlangıçta bir sonbahar 2019 sürümü için planlanan Watch Dogs Legion, hem PS5 hem de Xbox Scarlett'in yakınında piyasaya sürülmesine hazırlanıyor (yine de bir PS4, Xbox One ve Stadia sürümü için de planlanmakta). PS5'in ek gücü, Ubisoft'un iddialı yeni açık dünya oyunu için iyi bir uyum sağlayacak ve bu da oyunun genişleyen distopya sonrası Brexit Londra'da hemen hemen herkesin kontrolünü ele geçirmenize izin verecek. Bu, Londra'yı geri almak için bir devrim başlatırken genç bir DJ'den ya da yaşlı bir bayandan herhangi birinin kontrolünü ele geçirebileceğiniz anlamına gelir.

 

Battlefield 6

EA, bir sonraki Battlefield oyununun PS5'e geleceğini doğruladı, ancak bunun hangi şekli alacağından emin değiliz. Serinin en son girişi olan Battlefield V, II. Dünya Savaşı'nda gerçekleşti, bu yüzden geliştirici DICE'ın işleri modern çağa geri getirip getirmeyeceği ya da başka bir tarihsel savaşa (Vietnam gibi) odaklanıp odaklanmayacağı belirsiz. Kesin olan bir şey var. PS5'in yeni AMD Navi işlemcisi ve ışın izleme yetenekleri sayesinde serinin savaş sahnelerinin daha da nefes kesici olmasını beklemelisiniz. 

 

NBA Live 21

EA, yeni nesil oyunlarına odaklanmak için NBA Live 20'i iptal etti, bu yüzden şirketin mücadele eden basketbol serisinin PS5'te yeni bir hayat bulmasını umuyorum. NBA Live 21'den ne bekleyeceğimizden tam olarak emin değiliz. Seri, WNBA'yı 2017'de birleştiren ilk profesyonel basketbol oyunu franchise'tı ve en son oyun olan NBA Live 19, özelleştirilebilir streetball sahaları ve benzersiz bir kariyer modu ile göze çarpıyordu.