PlayStation 5'in Tanıtımıyla İlgili Detaylar

PlayStation, bu sonbaharda gelen yeni konsolu için oyunları 4 Haziran'da açıklayacak.

PlayStation 5'in Tanıtımıyla İlgili Detaylar

Coronavirus pandemisi, bu yıl E3 video oyun konferansını kapatmış olabilir, ancak Sony, bu sonbaharda piyasaya sürülmeden önce PlayStation 5 video oyun konsolunu tanıtmak için etkinlikler planlıyor.

En son 4 Haziran için planlanan bir video oyunu ortaya çıkacak. PlayStation CEO'su Jim Ryan'ın konsol için yapılacak oyunlara ilk bakış olarak lanse ettiği etkinlik, tamamen çevrimiçi olacak ve yaklaşık bir saat sürecek.

Ryan, etkinliği duyururken "PS5'e gelen oyunlar, dünyayı kapsayan yenilikçi stüdyoların sektördeki en iyilerini temsil ediyor." dedi. "Hem daha büyük hem de daha küçük, daha yeni ve daha yerleşik olan stüdyolar, donanımın potansiyelini sergileyecek oyunlar geliştirmekte zorlandı."

Sony, piyasaya sürüldükten sonra daha fazla olayın gerçekleşeceğini söyledi.

Ne Zaman

Amerika saati ile 4 Haziran saat 16.00'da başlayacak etkinlik Türkiye'de 23.00'da başlayacak. Sony, etkinliğin en az bir saat süreceğini söyledi.

 

Nerede

Sony'nin resmi PlayStation internet sitesinde canlı olarak izleyebileceksiniz. Ayrıca Sony'nin PlayStation YouTube ve Twitch sayfalarında canlı yayınlanacak.

 

Bizi Neler Bekliyor

Sony’nin oyun konsolunun bazı özelliklerini geçtiğimiz aylarda açıklamıştı. Açıklanan bilgilere göre Smart Delivery yeni eski oyunları destekleyeceği bilinen PlayStation 5, AMD Zen 2 mimarisi üzerine kurulu 8 çekirdekli işlemcisi ve 16 GB GDDR6 bellekleriyle donanım kısmında da büyük bir performans artışı sunacak.

GPU’dan da bahsedecek olursak, PS 5'in GPU kısmında RDNA 2 mimarisi üzerine kurulu 36 CU 2,23 GHz’lik bir grafik birimi kullanması bekleniyor. Bu GPU’yla oyunları 4K’da çalıştırabileceği söylenen PlayStation 5, 825 GB’lık bir SSD desteğini de oyunculara sunacak.