Nintendo Switch Update 10.0.3 Yayınlandı, İşte Yenilikler

Nintendo Switch Update 10.0.3 yayınlandı ve tüm yenilikler haberimizde.

Nintendo Switch Update 10.0.3 Yayınlandı, İşte Yenilikler

Sürüm 10.0.3 Nintendo Switch için artık kullanılabilir. Güncelleme ile birlikte çok bir şey değişmese de, Nintendo hala konsolun performansını artırmak için çalışıyor. Performansına küçük bir katkı da olsa Nintendo katkı katkıdır diyor.

 

2017'de dünya çapında piyasaya sürülmesinden bu yana, Nintendo Switch dünya çapında yaklaşık 56 milyon adet sattı. Biraz da olsa Koronavirüsün yayılmasından dolayı, Nintendo Switch'in popülaritesi artıyor ve konsolu elde etmeye çalışan insanlar için işler biraz zorlaşıyor. Nintendo şu anda piyasadaki bu boşluğu doldurmaya çalışırken, şirket zaten konsola sahip olanların sisteminde ince ayar yaparak daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamalarını sağlıyor.

 

Nintendo Switch'in 10.0.3 yama notları, hatta yama notu desek daha doğru olur, sadece bir cümleden oluşuyor “Kullanıcının deneyimini geliştirmek için genel sistem kararlılığı iyileştirmeleri". Yamanın ifadesi, yamanın özellikle neye atıfta bulunduğu konusunda çok net değil, ancak kullanıcılar “genel sistem kararlılığı iyileştirmelerinin” neyi değiştirdiğinden emin olmayabilirken, bu ifade genellikle konsol için olumlu değişiklikleri ifade eder. Güncelleme büyük olasılıkla Nintendo Switch konsollarının çoğunda indirildi, çünkü bu genellikle Nintendo yamayı gönderir göndermez otomatik olarak işleyen bir süreçtir. Ancak, bir oyuncunun konsolu bu yama ile otomatik olarak güncellenmediyse, kullanıcı güncellemeyi Sistem Ayarları menüsünden manuel olarak da yapabilir.

 

30 Nisan 2020'deki, yani bir önceki yama, benzer değişiklikleri uygularken, Pro Controller'la ilgili bir sorunu da giderdi. Nintendo Switch için son büyük güncelleme, 10.0.0'ın Nisan ayında yayınlanan 2020 yamasıydı.

 

Bu bir tam sayı güncellemesi olmadığından, Nintendo Switch'in değişiklikten çok da fazla etkilenmediği aşikar. Oyuncular bu güncellemeden daha fazlasını istiyor olsa da, bir sonraki yamadan daha fazlası için bir süre daha beklemek zorunda kalacaklar. Umarım bu artan güncellemeler, sistemin bir sonraki önemli ürün yazılımı güncellemesi ve platforma gelecek oyunlar için daha büyük yeniliklerin önünü açacaktır.