Nintendo' dan yeni nesil PS5 ve Xbox Scarlett' e karşı büyük hamle gelebilir.

Sony ve Microsoft, 2020'nin sonlarında PS5 ve Xbox Scarlett gibi ultra güçlü yeni nesil sistemleri piyasaya sürmeye hazırlanıyorlar. PlayStation 5 ve Xbox 2 bu kadar konuşulmasına rağmen Nintendo Switch karşısında zayıf kalma ihtimali var.

Nintendo' dan yeni nesil PS5 ve Xbox Scarlett' e karşı büyük hamle gelebilir.

PS5 ve Xbox 2 gelişmiş görsellere ve daha hızlı işlem hızlarına sahip olabilir, ancak oyuncular Nintendo Switch cihazına dönüyor gibi görünüyor. 

Aslında, Shovel Knight Treasure Trove geliştiricisi Yacht Club Games'e göre, indie platforming destanı Nintendo Switch'te diğer platformlardan daha fazla sattı.

Bu, Nintendo'nun en son konsolundan çok daha büyük bir kullanıcı tabanına sahip olan PS4'ü de içeriyor.

Gamespot’a konuşan stüdyo, Nintendo Switch’in tüm Shovel Knight satışlarının% 25’ini oluşturduğunu söyledi.

Nintendo' yeni oyunları ile beraber müşteri ve kullanıcı sayısı gittikçe arttırıyor. Hali hazırda Nintendo Switch, Ps4 ve Xbox kullanıcılarınında dikkatle takip ettiği ve ilgi duyduğu bir oyun konsolu. Bu nedenle Yeni nesil oyun konolu PS5 ve Xbox Scartell e rakip olarak yeni bie Nintendo görmemiz muhtemel. 2020 yılında oyun konsolu savaşları şiddetlenebilir. İzleyelim ve görelim. Xboz Scarlett, PS5 ve Yeni Nintendo. Tabi bu arada Google Stadia' yı da unutmamak lazım 2020' de Microsoft, Nintendo, Playstation ve Google un müşterileri için hangi yenilikleri sunacağını kullanıcı sayılarını nasıl arttırmaya çalışacağını hep birlikte izleyerek göreceğiz.