Minecraft Dungeons: PS4, Xbox One ve Nintendo Switch'te Çapraz Platformu Destekleyecek Mi?

Minecraft Dungeons artık PS4, Xbox One ve Nintendo Switch'te. Tek başına oynayabilir veya arkadaşlarınızla takım kurabilirsiniz, ancak çapraz platformu destekliyor mu?

Minecraft Dungeons: PS4, Xbox One ve Nintendo Switch'te Çapraz Platformu Destekleyecek Mi?

Minecraft Dungeons, macera, yağma ve bina ve işçiliği üzerine bir oyun. Mojang Studios, Minecraft'ın çapraz platformun seçeneklerini geliştirmek için çok çalıştı, böylece oyuncular farklı platformlarda birlikte kooperatif yani çok oyunculu oyuna katılabildiler, ancak Double Eleven tarafından ortaklaşa geliştirilen Minecraft Dungeons da bu popüler özelliği destekliyor mu? İşte Minecraft Dungeons çapraz platform hakkında bildiklerimiz.

Minecraft Dungeons Crossplay'i Destekliyor Mu?

Kısa bir cevap vermek gerekirse hayır desteklemiyor. Minecraft Dungeons PS4, Xbox One veya Nintendo Switch genelinde çapraz platform desteklemiyor - en azından daha değil. Minecraft Dungeons için resmi SSS'e göre, sadece şimdilik aynı platformda diğer oyuncularla oyun oynamak mümkün olmayacak ama Mojang Studios gelecekteki ücretsiz oyun güncellemesinde çapraz platform desteği sağlamaya sıcak bakmakta.

Minecraft Dungeons en fazla dört oyuncu ile hem yerel hem de çevrimiçi co-op destekliyor. Ancak Mojang Studios, yerel kooperatif ve çevrimiçi kooperatifin açılışta aynı anda çalışamayacağını söylüyor. Bu nedenle yerel olarak arkadaşlarınızla takım kurabilir veya çevrimiçi bağlantı kurabilirsiniz, ancak her ikisini birden olmaz.

Minecraft Dungeons Çapraz Platform Kayıtlarını Destekliyor Mu?

Hayır, Minecraft Dungeons çapraz platform kayıtlarını veya oyun ilerlemesini başka bir cihazda oynayabileceğiniz gibi desteklememekte.

Minecraft Dungeons'a er geç çapraz platform desteğinin geleceğini düşünüyorum. Minecraft 200 milyondan fazla kopya sattı. Minecraft: Dungeons'ın da bu gibi rakamlara ulaşabileceği düşünülürse çapraz platform desteği oyuncular için çok önemli bir özellik olacak.