Haziran 2020'de Nintendo Switch'e Gelecek 12 Oyun

Mayıs'ı geride bırakarak, oldukça umut verici başlıklar sunan yepyeni bir aya giriyoruz. İşte Haziran ayının ilk haftası için Nintendo Switch yayınlanması planlanan oyunları.

Haziran 2020'de Nintendo Switch'e Gelecek 12 Oyun
Haziran 2020'de Nintendo Switch'e Gelecek 12 Oyun
Haziran 2020'de Nintendo Switch'e Gelecek 12 Oyun

Yeni ayın başlamasıyla Do Not Feed the Monkeys 1 Haziran'da karşımıza çıkacak. Eğer gizli kameralarla ürpertici bir şekilde maymunları gözetlemek isterseniz bu oyunda aradığınızı bulabilirsiniz. Oyunu isminden yargılamamak gerek. Ana göreviniz evlerindeki maymunları gözetleyerek onların gizli işlerini öğrenmek. Tek bir kural var. Maymunları Beslemeyin! Oynamanızı tavsiye ederim.

2 Haziran'la birlikte Liberated yayınlanacak. Aksiyon-macera kategorisinde olan bu oyun bir çizgi romanın sayfalarında geçmekte. Çizimlerle devrimin karanlık hikayesi anlatılmakta. Sistemle savaşan bir karakter umutsuz arayışlarla adalet için şehrin sokaklarında kötülükle savaşıyor. Bu size oyun hikayenizi oluştururken yaptığınız kararlar ile kendi çizgi romanınızı yapmak için fırsat veriyor. 

3 Haziran'da çıkacak olan Awesome Pea 2, Awesome Pea Saga'nın devam niteliğinde olacak. Bu oyun küçük yeşil bezelyenizin açgözlülük uğruna para ve mücevher toplamak için çeşitli engelleri geçtiği harika bir zindanlar dünyası yaratıyor. Eski günleri merak edenler veya Game Boy'un ne olduğunu soranlar için bu oyun eski günlerin neye benzediğini gösterecektir.

4 Haziran'ın ilk oyunda indie'nin ve retro'nun içine dalacaksınız, işte karşınızda Depth of Extinction. Taktiksel bir RPG oyunu olan Depth of Extinction belirli bir niş grubunu arayan insanların ilgisini kendine çekebilir.

Sıradaki oyun The TakeOver. Klasik bir dövüş oyunu. Zaman makinesi gerçekten olsaydı tüm sorunlarını çözebilirdi, bu ne yazık ki gerçekleşmiyor ama klasiklere saygı göstererek bu oyunla adeta zaman makinesiyle geçmişe gitmiş gibi nostalji gezisine çıkabilirsiniz. Oyun 5 Haziran'da piyasaya sürülecek.

Bir seferde 8 kişiye kadar arkadaş "kaybetme" olanağı sağlayan oyun Knight Squad. Çeşitli modları ile muhtemelen eğleneceksiniz ve arkadaşlarınızla da bu oyunu uzun süre oynayacaksınız.

Arkadaşlarınız hâlâ buradaysa, artık daha arkadaş canlısı oyunlar oynamak isteyebilirsiniz tıpkı Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics gibi. Bu oyun sizi arkadaşlarınızla birlikte dünyanın dört bir yanındaki 51 tane klasik masa oyunlarını oynamaya davet ediyor. Çok fazla masa oyunu var ama hepsini anlatmak anlamsız olurdu hem o kadar vaktim de yok. Ama şunu söyleyebilirim ki 51 oyundan en az birisini seveceksiniz. Tek bir oyun alarak 51 oyuna ulaşabilirsiniz hem de oyun alanları, kartlar vb. şeyler olmadan.

Başka bir parti türü oyun olan bu oyun da uzay gemileriyle sözde insanları “kurtarmak” için arkadaşlarınızla rekabet ettiğiniz They Came From the Sky. Ekranın üst kısmında otomatik olarak ileri geri giden bir geminiz ve alt kısımda çalışan insanlar var. Amaç insanları kaçırıp size açılan ateşten kaçmak.

Arkadaşlarla oynamak için yapılan oyun çok fazla peki neden yeni bir arkadaş edinmek için bir oyun yok? Strawberry Vinegar hiçbir arkadaşı olmayan ve ona yardım etmeye çalışan obur iblis bir kız ile genç bir kızın hikayesini izler. Bu bir dostluk simülatöründen daha fazlasıdır. Karmaşık bir hikayesi var ve 6 farklı sondan ve binlerce satır metinlerden oluşuyor.

Bir başka oyun da The Outer Worlds. Bu yazımızda oyundan biraz bahsetmiştik. Oyun Haziran'ın 5'inde piyasaya sürülecek.

Bethesda hakkında birçok şey duymuşsunuzdur. Şirket şimdi Fallout: New Vegas'ı Nintendo Switch'e getiriyor. Oyunda çeşitli bölgeler var ve amacınız bu bölgeleri kontrolünüz altında tutmak. Oyun içinde birkaç farklı mod da bulunmakta.

Potata: Fairy Flower, güçlerini kontrol etmeyi öğrenirken büyülü bir dünyada mistik bir arayışa devam eden bir macera-bulmaca platformudur. Bulmacaları çözün, engel dolu parkularda gezin, boss'larla savaşın ve fantastik dünyayı keşfedin. 

Son oyun olan Süper Holobunnies: Pause Café, kavgacı bir boss ile savaşıp ve size özel üç sevimli holografik tavşanları kontrol ettiğiniz bir oyun. 

Aşağıda oyunların çıkış tarihini ve resmi fragmanlarını bulabilirsiniz.

Haziran 2020'de Nintendo Switch'e Gelecek 12 Oyun

 • Do Not Feed the Monkeys -  Fragman (1 Haziran)
 • LiberatedFragman (2 Haziran)
 • Awesome Pea 2 - Fragman (3 Haziran)
 • Depth of Extinction - Fragman (4 Haziran)
 • The TakeOver - Fragman (4 Haziran)
 • Knight Squad - Fragman (5 Haziran)
 • Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics - Fragman (5 Haziran)
 • They Came From the Sky - Fragman (5 Haziran)
 • Strawberry Vinegar - Fragman (5 Haziran)
 • The Outer Worlds - Fragman (5 Haziran)
 • Potata: Fairy Flower - Fragman (6 Haziran)
 • Super Holobunnies: Pause Café - Fragman (6 Haziran)
(Her oyunun Nintendo Switch Fragmanı yayınlanmadı. O yüzden bazı fragmanlar farklı platformların fragmanıdır.)

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!