Haziran 2020'de Çıkacak En İyi Video Oyunları

Önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülmesi beklenen oyunlar ile Haziran 2020, oyuncular için harika bir şekilde geçecek.

Haziran 2020'de Çıkacak En İyi Video Oyunları

2020 video oyunu kuraklığı sonunda sona eriyor. Sizi terleten rekabetçi bir oyun ya da bir süngerin oynadığı bir platform oyunu arıyorsanız, bu ay çok çeşitli oyunlarla ve türlerle karşılaşacaksınız.

The Elder Scrolls Online: Greymoor

The Elder Scrolls Online, 2014'te PC'ye ve konsollara ilk kez çıktığında çalkantılı bir başlangıç yaşadı, ancak o zamandan beri geliştirici ZeniMax Online Studios'un sürekli desteğiyle piyasadaki en popüler MMO'lardan biri haline geldi. Greymoor, oyuncuların The Elder Scrolls V oyunundan 1000 yıl önce Skyrim topraklarına geri döndüklerini anlatan bir yıllık maceranın son bölümüdür.

Batı Skyrim olarak belirlenen yeni bir bölge bulunmaktadır. Genişleme ayrıca yeni bir 12 oyunculu deneme, antikalar olarak adlandırılan hazine avı etkinlikleri ve yalnız ya da arkadaşlarla birlikte oynamak için bir dizi yeni görev ve zindanı da içeriyor. ZeniMax'ın öngörülebilir gelecek için Elder Scrolls Online'ı desteklemeye kararlı olduğu ve bu popüler free-to-play oyunun MMO'YA atlamak için harika bir zaman olduğu açıktır.

PlayStation 4 ve Xbox One için 9 Haziran'da yayınlanacak.

 

Disintegration

Disintegration Halo'nun ortak yaratıcılarından olan Marcus Lehto'nun yeni projesi ve onun indie stüdyosu V1 Interactive için ilk oyun. Bu birinci şahıs nişancı oyunu uzak gelecekte geçmekte. Çok oyunculu olan bu oyun Overwatch'un tamamen robotlardan oluşan hali gibi.

Disintegration, gerçek zamanlı strateji öğeleriyle birinci şahıs oyununun akıllı bir karışımını içeriyor; oyuncu karakteri, dört adet yapay zeka kontrollü takım arkadaşlarınıza aynı anda komut verirken düşmanlara saldırmak için de  kullanabilecekleri bir Gravcycle adı verilen bir uçan araç kullanıyorlar.

PlayStation 4 ve Xbox One için 16 Haziran'da yayınlanacak.

 

The Last Of Us Part II

Belki de yılın en iyilerinde olacak Cyberpunk 2077'in yanında, Naughty Dog'un en son oyunu, eleştirel beğeni toplayan başyapıt The Last of Us'ta başlayan anlatının ikinci yarısı olarak duyuruldu. İlk oyundan beş yıl sonra gerçekleşen The Last of Us Bölüm II, Jackson'ın Wyoming'deki nispeten huzurlu olan hayatını alt üst olmasından sonra intikam almak için acımasız bir arayış içinde Ellie'yi takip etmesini konu alıyor.

Ellie, intikam almak için bu cesur ve acımasız yolculukta, seyahat ederek ve düşmanlarını giderek daha şiddetli ve üst düzey yollarla ortadan kaldırmak için yakın dövüş, gizli ve silahlı çeşitli yöntemler kullanarak merkez aşamasına geçiyor. PlayStation hayranları, The Last of Us bir takip için yıllardır bekliyorlardı ve birkaç gecikme ve hikaye ile ilgili sızıntılardan sonra, şüphesiz ayın en iyi oyunlarından biri olacağını gösteriyor.

PlayStation 4 için 19 Haziran'da yayınlanacak.

 

The Outer Worlds

Outer Worlds, geçen yılın Ekim ayında PlayStation 4, Xbox One ve PC için piyasaya sürüldüğünde ticari başarı elde etti ve geliştirici Obsidian Entertainment'ın satış beklentilerini büyük ölçüde aştı. Sektördeki medya kuruluşlarından yılın oyunu adaylığı kazandı. Başlangıçta beklenenden biraz daha geç olmasına rağmen, uzun süredir vaat edilen Nintendo switch portu uzay gemisi aksiyon RPG nihayet Haziran ayında piyasaya sürülecek.

Fallout: New Vegas'tan geliştiricilerinden The Outer Worlds, ağır rol yapma unsurlarına ve diyalog seçimleri ve oyuncu eylemleri tarafından belirlenen dallanma hikayesine sahip benzer bir birinci şahıs nişancı oyunu. Bu ölçek ve derinlikte bir oyunun Switch'in taşınabilir donanımı üzerinde çalışabilmesi heyecan verici.

Nintendo Switch için 5 Haziran'da yayınlanacak

 

Spongebob Squarepants: Battle For Bikini Bottom - Rehydrated

THQ Nordic, kült klasik platform Spongebob Squarepants: Battle for Bikini Bottom oyunuyla var olan her unutulmuş video oyunu lisansını kapma misyonunu sürdürüyor. Bikini Bottom Battle for Spongebob'ta, Patrick ve Sandy'nin evlerini yok eden kötü Plankton ve onun robot ordusunu durdurmak için kendi benzersiz yeteneklerinizden yararlanıyorsunuz.

THQ Nordic, oyunun orijinal sürümünden kesilen içeriği de içerecek şekilde yol izledi ve bunu ikinci kez göz atmaya değer bir nostalji haline getirdi.

PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için 23 Haziran'da yayınlanacak.

 

Ninjala

E3 2018'te tanıtılan, ücretsiz oynanabilen çok oyunculu aksiyon oyunu HungHo Online Entertainment'dan Ninjala nihayet bir ay süren gecikmenin ardından bu ayın ilerleyen haftalarında Switch'e gelecek. Son derece popüler Splatoon franchise'ı anımsatan bir görsel stile sahip olan Ninjala, Nintendo'nun en çok satan konsolunda bir sonraki hit olacak çok oyunculu oyun olmayı hedefliyor.

Ninjala Dünya Ninja Derneği tarafından düzenlenen bir turnuva sırasında gerçekleşmekte. 8 oyuncuya kadar çok oyunculu desteği var.

Nintendo Switch için 24 Haziran'da yayınlanacak.