Haziran 2020 İçin Xbox Live Gold Oyunları Yayınlandı

Microsoft, iki büyük Xbox One oyunu içeren Xbox Live aboneleri için bir sonraki oyun grubunu açıkladı.

Haziran 2020 İçin Xbox Live Gold Oyunları Yayınlandı

Ay sonu yaklaştıkça, Xbox Live Gold için yeni bedava oyunlar da açıklandı. Microsoft, Haziran ayında Xbox Live Gold aboneleri için ücretsiz olacak dört oyunu açıkladı. Bir Xbox One oyunu, bir Xbox 360 oyunu ve orijinal bir Xbox oyunu var. Her zaman olduğu gibi, Xbox 360 ve orijinal Xbox için bu oyunlar geriye dönük olarak uyumlu.

 

1 Haziran'dan başlayarak, Shantae and the Pirate's Curse'ı alabilirsiniz. Wayforward'dan Metroidvania 2014'te piyasaya sürüldü ve yol boyunca elde edilen eşyalarla düşmanları alt ederek, zıplayarak ve vurarak vatanının istilasından kurtulan bir yarı cin olan bir insanı canlandırdı.

 

Orijinal Xbox oyunu olan Destroy All Humans 1-15 Haziran tarihleri arasında ücretsiz olacak ve bu da Destroy All Humans Remake Temmuz ayında piyasaya sürülecek. Açık dünya aksiyon oyunu son yıllarda bir kült klasiği haline geldi, bu yüzden bu yaz remake sürüme dalmadan önce orijinali oynayabilirsiniz. Şu an Microsoft Store'da ön sipariş ile 135 liraya satılmakta.

 

16 Haziran'a yaklaşırken, Xbox Live aboneleri Coffee Talk'ı alabilir. Müşterilerle ile sıcak içecekler ve görüşmeler sunan bir oyun. Coffee Talk, kurtadamların, vampirlerin ve diğer büyülü yaratıkların yaşadığı alternatif bir gerçeklik kurulduğundan, günlük müşterileriniz pek de sıradan değiller. Coffee Talk 15 Temmuz'a kadar ücretsiz olacak. Coffee Talk da 40 liraya satışta.

 

Sine Mora'yı da 16 Haziran'dan 30 Haziran'a kadar alabilirsiniz. Xbox 360 önünüze geleni vurduğunuz oyunların dönemi. Bu oyunlar bir can çubuğu yerine zamana dayanır, bu yüzden kontrollü bir şekilde hızlı hareket etmeniz gerekir. Daha fazla düşman yok etmek zorunda kalacaksınız, daha fazla zamana ihtiyacınız olacak, ama bir kez bile hasar almadan bunları başarmalısınız.

 

Mayıs'ın birkaç oyununu elde etmek için hala zaman var. V-Rally 4 ve Overlord 2 ayın sonuna kadar ücretsiz, Warhammer 40,000: Inquisitor-Martyr ise 15 haziran'a kadar hazır.

Xbox Live Gold için Haziran 2020 Oyunları

Xbox One

  • Shantae and the Pirate's Curse (Haziran 1-30)
  • Coffe Talk (16 Haziran-15 Temmuz)

Xbox 360

  • Sine Mora (Haziran 16-30)

Xbox

  • Destroy All Humans (Haziran 1-15)