Fortnite İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Fortnite ve onun eşsiz dünyasını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Fortnite İle İlgili Bilmeniz Gerekenler
Fortnite Ve Eşsiz Dünyası

Fortnite'ın Eşsiz Dünyasına Hoşgeldiniz

Fortnite 25 Temmuz 2017 tarihinde PlayStation 4 ve Xbox one için piyasaya sürülmüştü. En fazla 4 oyuncu ile oynanıyor ve bir çok eğlenceli görev yapılıyor . Çok güzel grafiklere sahip bir oyun ve renkli olması oyuna güzellik katıyor. Çok canlı renkler bulundurması oyuncuların ilgisini çekiyor. Aslında bu oyunun büyümesinin ve gelişmesinin ana nedeni (BR) Battle Royale modudur. Eylül ayında piyasaya sürüldü ve ciddi anlamda gelişmekte. Fortnite bir çok kişi tarafından Pubg oyununa benzetiliyor ama haritası Pubg'ye göre daha küçük.

Battle Royale (BR) moduna gelirsek , bu modda 100 oyuncu aynı haritaya atlar ve takım olarak ya da son kişi olarak hayatta kalmaya çalışır. Fortnite'ın Pubg ile benzetildiğini söylemiştim, fakat aralarında ciddi farklar var. Mesela Fortnite Battle Royale'de inşa özelliği bulunmakta. Bu özelliği kullanmak oyuna çok büyük bir etki sağlıyor. Tabi bu özelliği iyi kullanmak gerek çünkü biraz zor kullanılabiliyor. Oyuncular oyunda kendilerini korumak için yapılar yapıyor. Bunu dışında oyunu eğlenceli kılan birkaç şey daha var. Mesela tanıdığımız karakterlerin oyunda bulunması örneğin "Catwomen" ve hepsinin kendine özgü danslarının olması oyunu çok eğlenceli bir hale sokuyor.

Pubg ile karşılaştırısak Pubg'nin grafikleri açıkcası Fortnite'ın grafiklerinin yanında çok soluk kaçıyor ve bence bu oyuncuyu iten bir süre sonra da sıkan bir özellik. Fortnite yükselişi ile Battle Pass adı verilen sisteme hazırlandı. Yaklaşık 10 dolara satışa sunuldu. Battle Pass sistemiyle birlikte oyuna yeni karakterler, danslar, eşyalar eklendi. Bunların bir kısmına rahatça erişebiliriz fakat büyük bir kısmına ancak görevleri yaparak ve yıldızlar kazanarak ulaşırız. İçeriğin tümüne hemen sahip olmak isterseniz para ile satın alabilirsiniz. Oyun her geçen gün gelişmekte ve her güncellemede hatalar düzeltiliyor. Bu yüzden Epic Games'i tebrik etmek gerek. Oyunu ücretsiz buradan olarak indirebilirsiniz.