Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics İnceleme #1

Bugün Nintendo Switch'e gelen Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics'i inceledim.

Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics İnceleme #1

Satranç ve mahjong gibi klasiklerin çok iyi bir karışımına sahip olan Clubhouse Games, masa oyunları ve kart oyunları gibi mükemmel bir derlemeye sahip.

Artıları

  • Dünyanın dört bir yanından 51 klasik oyun
  • Şaşırtıcı derecede zarif sunum
  • Yerel ve çevrimiçi çok oyunculu

Eksileri

  • Tüm oyunlar tüm oyun stillerini desteklemez
  • Birçok oyun başka yerde ücretsiz olarak kullanılabilir

 

Nintendo Switch, Wii ve DS'nin ana akım başarısını yeniden yaratmak için çalışmalara başlamış gibi görünüyor. Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics, 42 klasiği içeren 2006 DS oyununun daha büyük ve daha iyi bir geçiş halefi. Bu kart oyunu ve masa oyunu derleme video oyunlarını bile yüzlerce yıldır seven oyuncular var. Bu kadar çeşitlilikle, Clubhouse Games oyundan oyuna tutarlı bir kaliteyi koruyor. Arkadaşlarınızla oynarken tüm oyunların eşit derecede tadını çıkaramıyorsunuz. Ancak, bu video oyunlarını başka bir yerde bulmak için yeni veya zor bir şey için ödeme yapmıyorsunuz.

Neyse ki, Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics, bir dizi çemberden atlayana kadar oyunlarından herhangi birini kilitleme niyetinde değiller. Yaşayan masa oyunu parçaları, daha küçük küratörlüğünde oyun koleksiyonlarına odaklanmanıza yardımcı olmak için (isterseniz) veya dünyadaki diğer gerçek dünya oyuncularıyla kendi özelleştirilmiş figürleri aracılığıyla bağlantı kurmanın bir yolunu sağlamak çok basit. Bu parçalar ve kısa "pregame" konuşmaları, tüm oyunlara ve seçeneklerine erişmek için mizahi ama hoş bir yol sağlıyor. Ayrıca inanılmaz derecede temiz ve şık bir genel arayüzü var.

Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics'in Switch'teki Nintendo'nun en iyi sürümlerinden biri olduğuna inanıyorum. Super Mario Odyssey veya The Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi oyunların aksine, bu bir ”beat It then sell it" deneyimi değil, Splatoon 2 veya Super Smash Bros. Ultimate gibi bir şey değil. Clubhouse Games serisinin bu son bölümünde, evinizdeki herkes için meşru bir şey var ve oyun koleksiyonu, bugün olduğu gibi on yıl sonra da geçerli olacak.

Yaptığım tüm incelemeleri seri haline getirmeyi düşünüyorum. "İncelemeler" adında yeni bir kategori de açabilirim. Fikirlerinizi yorumlara yazmayı unutmayın.

Bu yazı Clubhouse Games: 51 WorldWide Classics'in ilk Türkçe incelemesi niteliğinde. Daha fazla Türkçe içerik için bültenimize abone olabilirsiniz veya Twitter'dan bizi takip edebilirsiniz.