Activison Blizzard, BlizzCon 2019'da Diablo IV duyurusu yaptı

Activision Blizzard,Los Angeles'taki BlizzCon 2019 etkinliğinde action role playing serisi Diablo IV'te bir sonraki bölümü açıkladı.

Activison Blizzard, BlizzCon 2019'da Diablo IV duyurusu yaptı

Eski bir kötülük sığınağı karanlıkta yakalamakla tehdit ediyor ve dünyanın daha önce hiç görmediği zorluklarla yüzleşmek için yeni kahramanlar çağrıldı.

Activision Blizzard,Los Angeles'taki BlizzCon 2019 etkinliğinde action role playing serisi Diablo IV'te bir sonraki bölümü açıkladı. Anaheim etkinliğine katılanlar, yaklaşmakta olan oyunun demosunda ellerini alan ilk kişi oldu.

Diablo IV , oyuncuları Sanctuary dünyasında kendi yollarını kurma özgürlüğü veren korkunç bir hikayeye çekiyor;

Orjinal serinin köklerine sadık kalan Diablo IV , iç savaşa, korkunç ve çeşitli canavarlara, efsanevi yağma için destansı bir av ve sonsuz oynanabilirlik ve ilerleme vaat ediyor. Oyuncular, benzersiz ekolojilere dayanan ve tehlikeli yeni düşmanların yaşadığı bir bölgeye dağılmış bir ömür boyu sürecek bir macera bulacaklar. Tahmin edilemeyen rakipleriyle ve hayal edilemez hazinelerle dolu randomize zindanlara dalacaklar.

Tek ve parti oyunlarına odaklanmaya devam ederken, dördüncü taksit, oyuncuların geniş Sanctuary dünyasında birbirleriyle buluşmalarını sağlayacak. Oyuncular daha büyük zorluklarla yüzleşmek veya oyuncu-oyuncu-oyuncu mücadelesinde birbirleriyle savaşmak için takım kurabilirler.

Blizzard Entertainment Başkanı J. Allen Brack, “Sanctuary, 20 yıldan fazla bir süredir Diablo oyuncularına ev sahipliği yapıyor ve dizi hakkında kendi derin tutkumuz ve Diablo IV'ü duyurduğumuz topluluğun derin bir beğenisini taşıyor ” diyor.

“Oyuncuların dünyayı ve hikayeyi yeni yollarla genişletirken sevdikleri, karanlık ve özlü Diablo oyununa geri dönmekten heyecan duyuyoruz ve daha fazla insanın bunu deneyimleyebilmesini bekleyemeyiz.”

Diablo IV'te oyuncular dünyaya umut vermek için savaşacaklar. Yamyamlık iblis ibadet eden kültürcülerden kurbanlarını sulu bir mezara sürüklemek için kıyı şeridinden çıkan yepyeni boğulanlara kadar düşmanlarını yok etmeleri gerekecek.

Dizide ilk kez, Sığınak bitişik, kesintisiz bir kara kütlesi olacak. Kehistan'ın yanan çölünden, Scosglen'in yemyeşil kurt istilasına uğramış ormanlarına ve Kuru Bozkırların sert ve sert vahşi doğasına kadar çeşitli bölgeleri içerecektir.

BlizzCon'da Blizzard, Diablo IV’ün arketip karakter sınıflarının ilk üçünü gösteride sergilenebilir hale getirdi.

Eşsiz güçleri ve acımasız yakın dövüşleri ile bilinen Barbar. Karakter, savaşta yeni ve daha güçlü bir sistem olan Arsenal'ı kullanıyor ve bu silahları tek tek saldırılara atayarak bir seferde dört farklı silah arasında taşıma ve hızla geçiş yapma yeteneği ile donatıyor.

Büyücü karakteri, klasik Diablo II'ye geri dönüyor. Pürüzlü buz çivilerine çarparak, onları yıldırım cıvatalarıyla elektroliz ederek ya da gökten yanan göktaşlarını yağtarak düşmanlarını yok etmek için elemanları şekillendirir.

Druid vahşi bir şekil değiştiricidir. Karakterin güncellenmiş oyun stili, doğanın öfkeli cehennemin güçleri üzerindeki ham gücünü açığa çıkarmak için kurt adam, kurt adam ve insan formu arasında akıcı bir şekilde dönüşüm yapmalarını sağlar.

Bu üç ikonik karakter, çekirdek Diablo fantezisini koruyarak, oyuncuların yeni ilham olanakları ile yeni oyun olanakları keşfetmelerine izin vererek serinin tarihine dayanıyor. Oyuncular, kişiselleştirilebilir yetenek ağaçları ve becerileri, efsanevi özelliklere sahip bir yağma sistemi ve toplanacak eşyalar, runes ve rune kelimesi kombinasyonları ve hatta açık dünyayı dolaşmak için kişiselleştirilmiş montajlar kullanarak karakter yapılarını deneyebilecekler.

Diablo IV , franchise'ı karanlık ve yeni derinliklere iten modern teknoloji kullanılarak geliştiriliyor. Bu teknoloji, oyuncuların göreceği, duyacağı ve hissedeceği her şeyin merkezinde yer alıyor - çok daha yüksek sadakat ve daha ilgi çekici bir deneyim sunuyor. Diablo serisi için, Druid'in sıvı şekil değiştirmesi gibi pürüzsüz karakter animasyonlarından, bir sonraki ganimetle doldurulmuş yeraltı zindanının arayışı içinde dolaşacak kesintisiz, büyük dünyadışı oyunculara kadar sayısız olasılık sunuyor.

Diablo IV şu anda geliştirilmekte ve PC, PlayStation 4 ve Xbox One'a geliyor olacak.